VIRAK konferansen 2025 - et godt regionalt samarbeid!

Fotografi av alle som arrangerer VIRAK 2025

USN, Høgskolen i Østfold og NMBU, samt Fylkesbibliotekene i Akershus, Buskerud og Østfold arrangerer den nasjonale bibliotekkonferansen for UH-sektoren i 2025: VIRAK! Konferansen finner sted i Drammen 4. og 5. juni 2025.

Bibliotekene ved institusjonene har i flere år hatt et formalisert samarbeid, og konferansearrangementet er et godt og konkret eksempel på regionalt samarbeid med nasjonal forankring.

Det er mye å samarbeide om både i og på tvers av sektorene, det være seg støtte til forskning, framvekst og bruk av ny teknologi og ikke minst når det gjelder studenter. Mange av våre studenter bor og studerer utenfor campus, og bruker folkebibliotekene aktivt i studiene. Videregående skoler jobber med våre fremtidige studenter. Alle typer bibliotek er også en del av den demokratiske infrastrukturen, noe som kanskje kjennes ekstra viktig i disse dager.

Programmet er nå ute for VIRAK-konferansen og belyser alle disse temaene - og mer. Du kan se hele programmet på VIRAK sine nettsider.

 

VIRAK-logo

Fotokred: Virak 2025